Duda Éva

Tanulmányok:

2015 –        Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem – Rendező – mester szak MA
1998 – 2001    Táncművészeti Főiskola Koreográfus Szak (BA)
1997 – 1998    Budapest Tánciskola, kortárstánc képzés
1985 – 1996    Szegedi Alapfokú Tánciskola: jazz tánc, klasszikus balett

 

Jelentősebb díjak, elismerések:

2020     Fidelio Kult50 – a Kultúra 50 arca
2018     Honthy Díj – a 2017/2018-as színházi évad legjobb alkotója – Budapesti Operettszínház Díja
2010    Évad Legjobb Alkotója – Táncművészek Szövetségének kitüntetése
2010    Lábán Rudolf díjLunatika, az évad legjobb előadása, tánc kritikusok díja
2009    Harangozó Gyula Díj
2006     Fringe Fesztivál – Szakmai Különdíj (Trans)
2006     7.Szóló Tánc Fesztivál zsűri-és közönségdíj (Take it Easy)
2005    Imre Zoltán Díj
2001     Fülöp Viktor Ösztöndíj

 

Duda Éva Társulat előadásai:

2021    RAMAZURI – Nemzeti Táncszínház
2020     MIRROR – Nemzeti Táncszínház
2019     WONDERLAND – Trafó kortárs Művészetek Háza
2018    UTÓPIA – Trafó kortárs Művészetek Háza
2017     FRIDA – a Budapesti Operettszínházzal közös produkció, Átrium
2016     BREATHE! – Trafó kortárs Művészetek Háza
2014     FLASHBACK – Egy kiállítás képei, Nemzeti Táncszínház
2013    VIRTUS, Trafó kortárs Művészetek Háza
2012     AFTER, MU Színház
2011     RUMBLE, Trafó kortárs Művészetek Háza
2010     OVERDOSE, MU Színház
2011     CREDO, Nemzeti Táncszínház
2010     STOP N’GO, Gödör Klub
2010     FAUN, Nemzeti Táncszínház
2009    LUNATIKA, MU Színház

 

Korábbi munkák, kortárs táncelőadások 2003-2009:

2009     Carneval, Közép-Európa Táncszínház / Merlin Színház
2008     Plain, MU Terminál C est / Mu Színház
2008     A Zöld Szalon, Szegedi Kortárs Balett, Szegedi Kisszínház, Nemzeti Táncszínház
2007     Az Ismeretlen, Közép-Európa Táncszínház / Bethlen Téri Színház
2007     Aréna, Közép-Európa Táncszínház / Bethlen Téri Színház
2006     Inverz, MU Színház / Nemzeti Táncszínház
2006     Trans, Merlin Színház / Fringe Fesztivál
2006    Take it Easy, MU Színház 7. Szóló Tánc Fesztivál
2005     Púder, Budapesti Operett Raktárszínház
2004     Húsba Tépve, Trafó Kortárs Művészetek Háza / Pólusok est
2003     Bolyongó, Merlin Színház

 

Zenés színházi koreográfiák: 

(opera, zenés színház, operett, stb)

2022    FABIAN – Bodó Viktor, Schauspielhaus Stutgart
2021    33 ÁLOM – Bodó Viktor, Örkény István Színház
2019    Carousel – Liliom – Béres Attila, Budapesti Operettszínház
2017     Notre Dame-i Toronyőr – Kerényi Miklós Gábor, Budapesti Operettszínház
2016     Tabu kollekció – Nagy Fruzsina és a Soharóza kórus, Trafó Kortárs Művészetek Háza
2015     Koldusopera – Bodó Viktor, Vígszínház
2015     Tévedések Vígjátéka – Kerényi Miklós Gábor, Szegedi Szabadtéri Játékok
2015    Szépség és Szörnyeteg – Somogyi Szilárd, Temesvári Nemzeti Színház
2014     Rigoletto – Szőcs Artúr, Miskolci Nemzeti Színház
2014     Das Ballhaus – Bodó Viktor, Schauspielhaus Graz
2013     Elfújta a Szél – Somogyi Szilárd, Budapesti Operettszínház
2013     Hetvenkedő Katona – Szőcs Artúr, Pesti Színház
2012     Pinokkió – Ascher Tamás, Katona József Színház
2012     Parasztbecsület/Bajazzok – Kerényi Miklós Gábor, Szegedi Szabadtéri Játékok
2012     Lovakat lelövik, ugye? –  Eszenyi Enikő, Vígszínház
2011     Rómeó és Júlia – Eszenyi Enikő, Vígszínház,
2011     Lohengrin – Marton László, MÜPA
2010     Carmen – Kerényi Miklós Gábor, Szegedi Szabadtéri Játékok, Miskolci Operafsztivál
2010     Hegedűs a háztetőn – Eszenyi Enikő, Vígszínház
2009     Nő vágya – Lucie Malkova, Pesti Színház
2009     Szép Nyári Nap – Somogyi Szilárd, Budapesti Operettszínház
2009     Rómeó és Júlia – Kerényi Miklós Gábor, Ion Dacian Színház, Bukarest
2008     Szentivánéji Álom – Kerényi Miklós Gábor, Budapesti Operettszínház
2007     Marica Grófnő – Eszenyi Enikő, Szegedi Szabadtéri Játékok
2006     West Side Story – Szergej Maszlobojcsikov, Debreceni Csokonai Színház
2006     Bánk-Bán – Szikora János, Szegedi Szabadtéri Játékok
2006     Rudolf – Kerényi Miklós Gábor, Budapesti Operettszínház
2006     Chicago – Bagó Bertalan, Szolnoki Szigligeti Színház
2006     Lila Akác – Forgács Péter, Pesti Színház
2005     A Nagy Sganarelle és Tsa – Bodó Viktor, Katona József Színház
2005     A Kertész Kutyája – Eszenyi Enikő, Prágai Nemzeti Színház
2005     Turandot – Forgács Péter, Új Színház
2005     Vörös Bestia – Böhm György, Hevesi Sándor Színház
2005     Szépség és Szörnyeteg – Böhm György, Budapesti Operettszínház
2004     Csókos Asszony – Béres Attila, Pécsi Nemzeti Színház
2004     Helló! Igen?! – Böhm György, Operett Raktárszínház
2004     Rómeó és Júlia – Kerényi Miklós Gábor, Budapesti Operettszínház
2002     Kabaré – Alföldi Róbert, Operett Raktárszínház
2001     Az Ördög – Magács László, Merlin Színház
2000     SÖR–Shakespeare összes – Magács László, Merlin Színház
1999     Hoffmann meséi – Kerényi Miklós Gábor, Szegedi Szabadtéri Játékok

 

Oktatás:

Magyar Táncművészeti Egyetem – workshop
Színház és Filmművészeti Egyetem – workshop
Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium – workshop
Győri Táncművészeti Szakgimnázium – workshop
Kecskeméti Katona József Színház – workshop
Marosvásárhelyi Színházművészeti Egyetem – workshop
Gdank Dance Festival – workshop
New York University Tisch School of Arts -workshop

 

Budapest, 2022